Як вибрати матрац— Секрети здорового сну

Усім відомо, що для здорового сну потрібні хороші умови, але на практиці ми замислюємося про це не так часто, як варто було б. І лише коли сон порушений і кожен ранок супроводжується перевтомою, що не минула за ніч, і темними колами під очима, людина починає задаватися питанням про причини безсоння. Звинувачення падають на старе ліжко, виспатися на якому просто неможливо, або на задушливе повітря в кімнаті. Але якщо приміщення провітрити зможе будь-хто, то далеко не кожному по кишені заміна дивана. А проблема може виявитися абсолютно не в цьому.

Як правильно вибрати матрац?

Подумайте, на чому ж спите ви, спробуйте критично оцінити своє ложе. Напевно у багатьох весь цей час хороший і здоровий сон, як мовиться, "проходив повз"! У такому разі вам просто необхідні зміни. І чим швидше, тим краще. Спати правильно дозволять вам матраци багатьох фірм. Ми постараємося дати деякі поради з того, як же вибрати і купити матрац, а також освітити процес вибору ортопедичного матраца.

Ортопедичний - означає найзручніший для тіла. Якісний матрац навіть після максимальної деформації зберігає свою форму. Для довговічності матрац необхідно перевертати двічі на рік, щоб розділити навантаження на робочу поверхню.

В ідеальному випадку матрац не має бути жорстким, тому що в такому разі він тиснутиме на хребет, але і дуже м'який теж не підійде, адже на ньому хребет "провисатиме". Потрібно підібрати такий матрац, який дозволить тілу прийняти ідеальне положення для відпочинку.

Поширеною помилкою є думка про те, що ортопедичні матраци здатні вилікувати хвороби спини. Матраци не лікують, але оберігають хребет від подальшого викривлення. Знімаючи напругу втомлених м'язів, вони створюють необхідні умови для розслабляючого сну.

Покупка матрацу - справа відповідальна, адже уві сні ви проводите третину свого життя. Ціна матраца відображає якість використовуваних матеріалів, їх екологічність і довговічність. Перш ніж купити ортопедичний матрац, влаштуйте йому серйозне випробування. Просто сидячи на його краєчку, ви нічого про матрац не зрозумієте. Щоб оцінити ступінь комфортності, необхідно лягти на нього в тому положенні, в якому ви спите. Якщо заснути вам удається тільки на спині, то випробовувати ортопедичний матрац потрібно в такому ж положенні. При цьому сідниці мають бути повністю занурені в матрац, а стегна повинні прийняти природне положення. Якщо найзручніше вам спати на боці, то ваші стегна і плечі мають бути розміщені на матраці так, щоб талія отримала достатню підтримку, а хребет не перекошувався.

Не забувайте про те, що ортопедичний матрац має бути довшим і ширшим за вас як мінімум на 15 сантиметрів. При виборі матраца необхідно враховувати і свою вагу. Коли мова йде про двоспальний матрац, слід пам'ятати, що він повинен підходити і чоловікові, і дружині. У разі, коли вага однієї людини значно відрізняється від ваги іншої, рекомендується купувати два різних матраци, а потім надіягнути на них єдиний наматрацник.

З належною увагою слід підходити до вибору матраца для дітей - зростаючому організму необхідно забезпечити правильне розташування хребта під час відпочинку. Оббивка дитячих матраців робиться виключно з бавовни, а наповнювачі - тільки з екологічно чистих матеріалів (натуральний латекс, морські водорості, кокосова плита).

Термін експлуатації матраців складає від 10 до 15 років. Але межі цих термінів можуть бути як збільшені, так і зменшені. До чинників, які впливають на терміни експлуатації, можна віднести: зміну ваги, спосіб життя господаря матраца.

Коли матрац підібраний з урахуванням всіх особливостей статури людини, то вірогідність швидко заснути і виспатися збільшується удвічі. Врахуйте, що для матраца з ортопедичним ефектом необхідно підібрати і ліжко з ортопедичною підставкою. Ортопедична підставка під матрац складається із залізного каркаса, в якому жорстко закріплені вигнуті березові рейки. Така підставка бере на себе основне навантаження і володіє підтримуючим ефектом. Рейки чутливо реагують на кожен рух сплячої людини і в той же час достатньо міцні. На опорну стійку кладеться матрац. Не варто нехтувати і високоякісною постільною білизною, красивими покривалами і теплими ковдрами, а також всілякими аксесуарами для спальної кімнати, тому що приємне оточення - це запорука спокійного і здорового сну.

Матраци з 2-х конусним пружинним блоком належать до найбільш поширеної і дешевої категорії. Такі матраци відрізняються один від одного якістю пружин, наповнювачами і оббивкою. Важливим є і такий показник, як кількість пружин на квадратний метр: чим вона більша, тим матрац комфортніший.

Матраци з незалежним пружинним блоком належать до високої цінової категорії. Пружини такого матрацу не зв'язані між собою і знаходяться в окремому чохлі з тканини. Використання незалежних пружин дозволяє збільшити їх кількість на квадратний метр і виключає їх взаємний вплив одна на одну. Завдяки цим особливостям матрац максимально повторює рельєф вашого тіла.